RYTUALNY MASAŻ UZDRAWIAJĄCY ENERGIĘ CZAKR

Czy wiesz, że możesz zrównoważyć czakry za pomocą masażu?  Równoważenie czakr za pomocą masażu to wspaniały sposób na połączenie się z twoim doświadczeniem poprzez wszystkie punkty energetyczne.
Jeśli jesteś joginem, prawdopodobnie słyszałeś o czakrach lub ciałach subtelnych. Czakry są czasami określane jako dyski energetyczne, ale w rzeczywistości mają one fizyczną lokalizację. Każda czakra jest związana ze splotem, wiązką nerwów i zwojów, które unerwiają tkankę. Splot ten jest częścią układu nerwowego i odpowiada układowi proprioceptywnemu (przywspółczulny układ nerwowy) i układowi interoceptywnemu (ośrodkowy układ nerwowy).
Terminy te mogą być dla was nowe, więc zanurzmy się głębiej w to, co robi każdy z tych systemów i jak wpływają one na nasze ciała pod względem: fizycznym, intelektualnym, emocjonalnym i duchowym.

Czakry i układ nerwowy
System proprioceptywny zbiera informacje w naszym środowisku i przekazuje je do mózgu. Mózg nieświadomie reaguje w oparciu o nasze przeżyte doświadczenia, a nasz współczulny lub przywspółczulny układ nerwowy jest aktywowany. Jeśli nasz współczulny układ nerwowy jest aktywowany, wchodzimy w nadmiernie pobudzony stan istnienia.
Jeśli nasz przywspółczulny układ nerwowy jest aktywowany, jesteśmy spokojni i możemy odpocząć, zrozumieć informacje i zregenerować siły. System interoceptywny pomaga nam zrozumieć, jak się czujemy. Możemy czuć się przerażeni, niespokojni, spokojni lub odczuwać ból żołądka. System interoceptywny jest odpowiedzialny za uczucie euforii, które odczuwamy, gdy się zakochujemy lub uczucie strachu, które nam towarzyszy, zanim powiemy komuś złą wiadomość.

Każda czakra odchyla się, wykorzystuje informacje zarówno ze splotu proprioceptywnego, jak i splotu interoceptywnego związanego z cechami czakry. Zasadniczo nasze czakry są zarówno fizyczne, jak i metafizyczne. Kiedy splot unerwia tkankę, odczuwamy doznanie lub inicjowany jest ruch. Tradycyjny system czakr Hatha dotyczy siedmiu czakr, ale niektóre systemy omawiają do dziewięciu czakr. Siedem podstawowych czakr obejmuje: czakrę Muladhara, czakrę Svadhishthana, czakrę Manipury, czakrę Anahata, czakrę Vishudda, czakrę Anja i czakrę Sarasarra.
Medytacje równoważące czakry mogą być niezwykle pomocne. Również masaż pomaga zrównoważyć nasze czakry, przez co poprawia się nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Każdy z Granthi reprezentuje nasze połączenie z psychicznymi siddhi, które pomagają nam czuć się ucieleśnionymi. Kiedy nasze czakry są zrównoważone, mamy możliwość życia w obecnym ruchu. Praktykowanie w ten sposób pomaga utrzymać ciągłość energetyczną czakr i równoważy ciała fizyczne, emocjonalne i intelektualne. Medytacje równoważące mogą być niezwykle pomocne, gdy chcesz zrównoważyć swoje czakry masażem, co pozwala promować zdrowie i dobre samopoczucie.
Polecamy też masaż ajurwedyjski >>

 

Feroz Ranzoo

Bieżący adres

ul. Międzyborska 106

04-010

Warszawa